Blog sitesi

Microsoft bugün pc oyun girişimi açıklaması yaptı

Microsoft evrimine daha açık bir şirket olarak ürün ve hizmetlerini kullanıcıların istedikleri cihaz ve platformlara getirmek isteyen evrimine uyan bir hamle duyurdu .

Microsoft Spencer evrimine uyan bir hamle duyurdu

Xbox’un Phil Spencer başkanı bir blog yazısında, hamlelerin “oyuncunun oyun deneyimlerinin merkezinde olması gerektiği” yönündeki inancına uyduğunu yazdı. Bu, son yıllarda, özellikle de girişimlerle oyun bölümünün önemli bir prensibi oldu. Xbox servislerini daha fazla cihaza getirmek için. Bununla birlikte, bu tutumun henüz PC oyunlarına tam anlamıyla nüfuz etmediğini söylüyor.

İşte duyurulara bir göz atın:
Xbox pc ye geliyor . oyun için iki yıl önce piyasaya sürülen Game Pass, büyük isim yayıncılarından, Microsoft’un kendisinden ve daha küçük geliştiricilerden oluşan yaklaşık 100 oyundan oluşan döner bir katalog içermektedir. Fiziksel bir disk veya lisans satın almak zorunda kalmadan, oyuncuların bu oyunlara hızlı bir şekilde erişmelerini sağlar.

Spencer, hizmetin ne kadar bir masrafa mal olacağını söylemedi – Xbox için ayda 9.99 dolar , Xbox Live’da yeni bir paket için 14.99 dolar . Bir çıkış tarihi de bilinmemektedir, ancak şirketin önümüzdeki hafta büyük E3 oyun konferansında paylaşacakları daha fazla şey olacağını söyledi.

microsoft-spencer-xbox-oyun-hakkında-açıklama-yaptı

Microsoft artık daha fazla xbox studios oyunu satacak

Microsoft, Valve’s Steam pazarı da dahil olmak üzere diğer platformlarda daha fazla şirket içi Xbox Studios oyunu satacak . Microsoft, öncelikle kendi mağazasında oyun satmayı denedi, ancak şirket diğer PC Oyunları mağazalarını desteklemeyi taahhüt etti. Microsoft daha önce Halo: The Master Chief Collectionyapma sözü verdi ancak bu işleri bir adım öteye götürüyor.

Microsoft, ve Microsoft Mağazasındaki Win32 uygulama biçiminde yapılan oyunları destekleyecektir . Verge , Microsoft’un geleneksel Win 32 yazılım mimarisini Windows Platform ile değiştirmeye çalıştığını belirtti. , oyun stüdyolarının çekirdek Windows 10 özelliklerine daha iyi erişim sağlamak için onu kullanmaya zorlandığını belirtti. Ancak, daha eski, daha eski bir format bir favori olarak ısrar etti ve Microsoft geliştiricilere istediklerini veriyor.

Bu hamle, UWP için sırada ne olduğu hakkında çevrimiçi tartışmalara yol açıyor.

Microsoft oyun geliştiricilerin daha da kullanmayı öne sürdüğünü ve oyuncuların oynamayı gerçekten hoşnut olduğu bir uygulama biçimi olduğunu biliyorduk, bu nedenle yerel Win32 oyunları için Windows’ta Microsoft Mağazası’na tam destek sağlayacağımızı sizlere paylaşmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

“Bu, geliştiriciler ve oyuncular player için daha fazla seçeneğin kilidini açarak ve açık Windows oyun ekosisteminden bekledikleri özelleştirme ve kontrol işlemlerine izin verecek dedi.”
Bu hamle, UWP için sırada ne olduğu hakkında çevrimiçi tartışmalara yol açıyor.

Akıllı telefonlar için iddalı çalışmaları olduklarını bildirdi

microsoft-spencer-xbox-oyun-hakkında-açıklama-yaptı

Daha detaylı bilgi için microsoftun sayfasını bu yazıya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Bizleri Takip edebilir detaylı bir şekilde diğer içeriklerimize bakabilirsiniz bu linkten.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir