Blog sitesi

Futbol da dünyanın en zengin takımları ?

Futbol ‘da  halen dünyanın en değerli takımları için para yağıyor çünkü stadyumlarda ve televizyonların önünde, özellikle Şampiyonlar Ligi için inanılmaz sayıda taraftar çekiyorlar .
Sponsorlar kendilerini bu ekiplere bağlamak için gittikçe daha fazla para ödeyerek, oyuncularının milyarlarca kişinin kalplerinde ve zihinlerinde benzerliklerinin olduğu küresel reklam panoları olduğunu bilerek tükürüyorlar .

Futbol ‘da merak edilen ve bu durumda söz konusu olan real madrid ne kadar kazanıyor ?

Real Madrid’in sponsorluk haklarını , anlaşmanın ilk dört yılında 224 milyon dolar tutarında bir ön ödeme karşılığında son zamanlarda Providence Equity’e sattığı bildirildi . Geçen sezon, Barselona’nın Japon e-ticaret grubu Rakuten ile 246 milyon dolarlık gömlek sponsorluğu anlaşmasının başlamasının yanı sıra, Nike ile yıllık en az 174 milyon dolardeğerinde on yıllık bir kit anlaşmasının başlangıcını temsil ediyordu . 2018 yılının sonunda, Juventus, Adidas’la sekiz yılda 457 milyon dolar değerinde bir kit anlaşma uzatması yaptığını açıkladı .

Özellikle Şampiyonlar Ligi için medya hakları için para da artıyor. 2017 yılında, Turner ve Univision , ABD Şampiyonlar Ligi haklarını , 2018-2019 turnuvasıyla başlayan ve Fox’un ödemesinin iki katı kadar, yılda 100 milyon dolara yakın bir süre boyunca satın alan üç yıllık bir anlaşmada satın aldı . Para ödülü havuzu 2018-2019 Şampiyonlar Ligi için rekor bir önceki yıla oranla% 30 daha fazla 2,28 milyar $ vardır. İki finalist – Liverpool ve Tottenham Hotspur – 104 milyon dolar ile 117 milyon dolar arasında para kazanıyor.

Yerel ödemeler ve uluslararası paketler için televizyon ödemeleri de artmaktadır. Deloitte tarafından yayınlanan bir rapora göre, Premier Lig’in gelecek üç yıllık dönem için yurt içi ve yurt dışı yayın hakları % 8 oranında bir araya gelecek . Geçen yıl, ESPN’in Serie A ve FA Cup haklarını içeren bir paket için üç yılda 165 milyon $ ödemeyi kabul ettiği bildirildi .

ŞUNLARDA HOŞUNUZA GİDEBİLİR

Takımlara yapılan nakit artışları, futbol oyuncuları ve menajerler için kazanılan kazancın da neden arttığıdır.

Stadyum isimlendirme hakları, futbol için bir sonraki para tıkaç olabilir. Duff ve Phelps’in yakın tarihli bir araştırmasına göre, İngiltere Premier Ligi’ndeki altı takım – Bournemouth, Arsenal, Brighton ve Hove Albion, Huddersfield Town, Leicester City ve Manchester City – geçen sezon toplam 57 milyon dolar değerinde stadyum adlandırma anlaşması imzaladı. Duff & Phelps, geri kalan 14 Premier League takımının yılda 127 milyon ABD Doları harcadığına ve Manchester United’ın listenin 35 milyon ABD Doları’na ulaşacağına inanıyor.


En İyi 2017-18 Şampiyonlar Ligi Şampiyonu

En-İyi-2017-18-Şampiyonlar-Ligi-Şampiyonu-sıralaması


En İyi 5 Takım Maç Günü Değeri

En-İyi-5-Takım-Maç-Günü-Değeri


En İyi 5 Takım Yayın Değeri

En-İyi-5-Takım-Yayın-Değeri

En İyi 5 Takım Ticari Değeri

En-İyi-5-Takım-Ticari-Değeri

En İyi 5 Takım Marka Değeri

En-İyi-5-Takım-Marka-Değeri

Skoru koruyanlar için, dünyanın en değerli beş spor takımı:
1. Dallas Kovboyları: 5.0 milyar dolar
2. New York Yankees: 4,6 milyar dolar
3. Real Madrid: 4,2 milyar dolar
4 (bağla). Barselona: 4.0 milyar dolar
4 (bağla). New York Knicks: 4,0 milyar dolar

Takım değerleri işletme değerleridir (özkaynak artı net borç) ve avro cinsinden hesaplanır ve 19 Nisan 2019 tarihli döviz kurları üzerinden ABD doları ve İngiliz Sterlini’ne dönüştürülür. Değerler takım stadyumunun ekonomisini içerir ancak taşınmazın değerini hariç tutar. Faaliyet geliri faiz, vergi, amortisman ve itfa payları, oyuncu alım satımı ve oyuncu kayıtlarının elden çıkarılmasından önceki kazançtır. Borç faizli borçlanmalardır (stadyum borcu dahil) ve 19 Nisan 2019 tarihli döviz kurlarına dayanmaktadır.

Futbol ‘un En Değerli Takımları

Futbol-un-En-Değerli-Takımları

En Değerli futbol takımlarının tam listesi için resimleri inceleye bilirsiniz

Değerli-futbol-takımlarının-tam-listesi

Değerli-futbol-takımlarının-tam-listesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir