Blog sitesi

Ağbimin hikayesi ağaç olmayın.

Ağbimin Hikayesi Ağaç olmayın. Peki sizce biz hangi devirdeyiz ?

Ağbimin hikayesi ağaç olmayın.

Bu hikaye hepimizin hikayesi.

Duygular, aşama aşama değişen duygular, ilk kez yediğimiz bir yemeği, ilk kez içtiğimiz bir içeceği, yahut ilk kez gördüğümüz bir yeri o ilk gördüğümüz an gibi etkileyici bulamıyoruz. İlk kez aşık olduğunuz o anı. Düşünsenize elinizin ayağınıza dolaştığı kalbinizin hızlı hızlı çarptığı, vücudunuzu ateş bastığı o anları, hele o günlerin gecelerini düşünün bir  de, sevdiğinize sarılarak. Uyuduğunuz geceleri hayal ettiğinizde kaç yaşındaydınız 14 mü ?

Acaba tekrara düşerek mi körelttik duygularımızı, ya da açgözlülük, mutluluk kaynaklarımızı mı tüketti?

Biz reddedilen çocuklardık. Bir de henüz 14’ünde yaşından çok ağır duyguları göğsünde barındıran. Aşkın hormonlarına yenik düşüp yemeden içmeden kesilen, sevdiğini gördüğünde soluksuz kalan, göremediği zaman da boş kaldırımları adımlarken  sokağın başında sevdiğiyle karşılaşabilme ihtimalini seven, ama hiç karşılaşamayan 14 yaşındaki koca koca adamlardık.

Şimdilerde birinin hayalini kurup kapısında yatmak bir kenara dursun, evli barklı insanların  yaşayabileceği şeyleri 14 yaşındaki çocukların alenen  yaşadığını görüyoruz. Açılmamış çeyiz sandığı içerisinde büyütülen tertemiz kızların internetten tanıştığı sinsi bir nefis düşkünüyle sokaklarda neler yaptığını gözlerimizi kapatarak izliyoruz. Sosyal medya, diziler, internet sayesinde örfi yasakların ihlalini öyle normalleştirdiler ki, sadece bu mu. ?

Ben yaşamadım oğlum kızım yaşasın diyen anneler  babalar. Sizler de çocuklarınızı sokağa attınız, şimdilerde 13 yaşındaki  çocuklarınız öyle bir makyaj yapıyor ki insanlar. 13 yaşındaki ağzı süt kokan kızınızı kocaman kadın sanıyor.

Gencecik yavrularınızın kolları faça izleriyle doluyor. Öyle başıboş bıraktınız ki çocuklarınızı her sabah sütünü içirmeden evden uğurlamadığınız yavrunuz köşe başlarında arkadaşlarıyla sigara içiyor ve bu çocuklar o kadar dertli ki değişik müzikler dinleyerek kafayı dağıtmak için  uyuşturucu kullanıyor.

Farkında mısınız ? herşeyin ruhu usul usul ölüyor, sevmeden sevişen  insanlar, çocuk olmadan kadın olan kızlar, 14 yaşında sokaklarda  ağzında sigarayla yol kesen gençler, sonuç olarak nerede o eski Aşk’lar nerede o saygı sevgi diyen ihtiyarlarla doluyor memleket,  ama dur bir dakika bunlar nasıl olsa çok normal şeyler biz hangi devirdeyiz canım değil mi?.

 

İbrahim eren dönmez

Ağbimin hikayesi serisi devam edicek.

Sayfamızın güzel kısa sözleri için bu linke tıklaya bilirsiniz.

Bizlere Destek olmak isterseniz bu linke tıklayıp instagram adresimize gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir